Ile zarabia się teraz w Polsce ?

Ile zarabia się w Polsce. Wpis te jest skierowany m.in. do Polaków zagranicą. Być może szukasz informacji ile zarabia się w Polsce 2018 r. Być może rozważasz powrót do kraju i zastanawiasz się czy jest sens. W tym wpisie spróbuje Tobie odpowiedzieć na pytanie ile tak naprawdę zarabia się w Polsce.

W Polsce aktualnie jest boom gospodarczy. PKB sięga prawie 5%.  Według mnie nie pracuje ten kto nie chcę. Praca jest wszędzie. Zarobki to już inna sprawa. Jednak każdy przyzna,że z pracą jest dużo prościej niż jeszcze parę lat temu było w naszym kraju.

Minimalna krajowa aktualnie to 2100 zł brutto czyli na rękę ok. 1500zł. Za tą kwotę najczęściej pracują młodzi ludzie lub ludzie którzy rozpoczynają swoją przygodę z pracą. Jasne jest, że mając rodzinę na utrzymaniu nie możesz pracować za 1500zł netto.

Praca w dyskoncie, supermarkecie lub Hipermarkecie pozwoli Tobie na rękę zarobić około 2400zł. Jeśli uda się Tobie znaleźć zatrudnienie jako pracownik produkcyjny to możesz zarobić ok. 2500zł netto. Kwoty które tutaj podaje są jakąś tam średnią. Liczę na to, że osoby które pracują w różnych miejscach i zawodach pod tym wpisem udzielą komentarza ile oni faktycznie zarabiają. Pozwoli Tobie to mieć lepszy obraz ile zarabia się teraz w Polsce.

Jeśli posiadasz fach w ręku to zarobisz już dużo więcej. Jeśli np. jesteś dobrym budowlańcem, hydraulikiem, elektrykiem lub mechanikiem to kwota 3000 zł jest myślę minimum. Zakładając że pracujesz również w soboty. To kwota 3000 zł to taka podstawa którą zarobisz.

Jeśli chodzi o kierowce to taki kurier zarobi około 2300 zł tak na początek.  Fakt, że taki kurier musi się sporo najeździć i nanosić by zarobić trochę pieniędzy. Policjant zarabia na starcie około 2500 zł netto.

Podsumowując wpis ile się zarabia w Polsce to średnia realna kwota netto to aktualnie ok. 2400zł. Mówimy to zawodach, które wykonuje większość ludzi.

Zapraszam do pozostawienia komentarza ile ty zarabiasz w Polsce. Czytający wpis będą wdzięczni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.