Ile zarabia Bibliotekarz Bibliotekarka

Mianem bibliotekarza określamy osobę pracującą w bibliotece. Jego zadaniem jest sprawowanie opieki nad jej zasobami i udostępnianie ich korzystającym z biblioteki ludziom według ustalonych wcześniej zasad. Oprócz książek w zbiorach bibliotek znajdują się też gazety, czasopisma i płyty. Coraz częściej teksty kultury są zapisywane na elektronicznych nośnikach, przez co często poszukiwanie konkretnej informacji staje się łatwiejsze, a dostęp do nich może mieć kilka osób jednocześnie.

 

Bibliotekarze muszą posiadać rozległą wiedzę na różne tematy co pozwala im właściwie sklasyfikować i pogrupować książki. W większych placówkach działami opiekują się wyznaczone osoby lub grupy pracowników posiadające rozbudowaną wiedzę z tego zakresu.

Jeśli szukasz informacji ile zarabia bibliotekarka to zapraszam do przeczytania komentarzy. Jeśli pracujesz jako bibliotekarka to podziel się swoim doświadczeniem i jak wyglądają zarobki.

Komentarz na temat “Ile zarabia Bibliotekarz Bibliotekarka

  1. To praca za 1500/1700 na rękę. Po mgr, i podyplomówce z informacji naukowej i z 10 letnim stażem. Oprócz tego na zmiany. czyli 8-16 lub 12-20. GODZINY PRACY BEZ MOżLIWOśCI DOROBIENIA CZY BYCIA Z RODZINA W zakresie obowiązków: obsługa czytelnika (czasem i po 100 dziennie, gdzie czujesz się z tym czytnikiem jak na kasie w Biedronce), prowadzenie zajęć z dziećmi z przedszkoli czy szkół, klubów książki dla dorosłych, organizacja spotkań autorskich. trzeba się orientować w nowinkach wydawniczych, często tworzyć bibliografię np. maturzystom, oprócz tego cała papierologia biblioteczna: statystyka biblioteczna, sprawozdania ze spotkań, tworzenie wystawek, klejenie książek, piecza nad kwitariuszem i pieniędzmi za przetrzymania.Tak się obija bibliotekarz w Bibliotece Publicznej…. ZASTANÓWCIE SIĘ !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.